Mikrotuneling

OFERTA

 

 

Oferta firmy NAWITEL obejmuje wykonanie mikrotunelu  pod zabudowę kanalizacyjnych rur kamionkowych, betonowych, polimerobetonowych, GRP i innych w zakresie:

 

 • L max. = 150 m, Ø DN400 (DZ 560) do DN1000 mm (DZ1099) zestawem do mikrotunelu firmy HERRENKNECHT  AG

 

TECHNOLOGIA

 

    Mikrotunelowanie określa się często jako wysoce zautomatyzowaną i skomputeryzowaną metodę bezwykopowej budowy rurociągów podziemnych, technologię jednoetapowego przecisku hydraulicznego. Metoda ta polega na drążeniu tunelu przy pomocy tarczy wiertniczej z jednoczesnym przeciskiem rur przewodowych, przy czym cały proces jest prawie całkowicie zautomatyzowany. Jest to technologia jednoetapowego wykonywania rurociągów. Sterowanie przeciskiem odbywa się poprzez specjalną głowicę przegubową, której położenie zmieniane jest za pomocą hydraulicznych siłowników sterujących.
    Proces przeciskania rur mierzony jest przy wykorzystaniu promienia lasera, co zapewnia bardzo dużą dokładność wykonania rurociągu. Wiązka promieni lasera umieszczonego w tylnej części wykopu początkowego odbierana jest przez elektroniczny odbiornik zaopatrzony w tarczę celowniczą, stąd przesyłane są do stanowiska sterowniczego niezbędne informacje o położeniu osi głowicy wiercącej, gdzie są przetwarzane i protokołowane. Sterowanie całym procesem mikrotunelowania odbywa się przy pomocy komputera. W metodzie tej możliwe jest wbudowywanie rurociągów, których trasa przebiega po łuku.

 

tworzenie stron www - Millenium Studio